Matematika Tudásközpont

A Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce-lakótelepi Tagiskolájában működő Matematikai Tudásközpontról röviden

Az Oktatási Hivatal „Matematikai Tudásközpont” programját a 2016/17-es tanévben indította el. A tudásközpontok száma folyamatosan bővül meghívásos pályázat keretében.

A 2022/23-as tanévben intézményünk sikerrel vett részt a pályázaton, így az országban működő Matematikai Tudásközpontból az egyiket a Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce-lakótelepi Tagiskolája működteti.

A tudásközpontok a matematikai tehetségek beazonosításában és fejlesztésében jutnak szerephez, amiben segítségükre vannak az Oktatási Hivatal által működtetett informatikai rendszerek (TudasKapu.hu, MaTalent online mérés).

Tudásközpontunk általános céljai és vállalásai:

• lehetőség és igény szerint nyílt, matematikai célú tehetséggondozó szakköröket és foglalkozásokat szervezünk a saját és a régió, érdeklődő tehetséges tanulói számára,
  • az Oktatási Hivatal Pedagógiai Oktatási Központjai által szervezett szakmai napok keretében bemutatjuk tevékenységünket a régió pedagógusai számára,
  • megismertetjük és népszerűsítjük a Tehetségkapu portál szolgáltatásait a régió pedagógusai, valamint a tanulók és a szülők körében,
  • részt veszünk a ötödik évfolyamos tanulók körében végzett matematikai tehetségazonosítás feladataiban,
  • segítjük a régió intézményeit a matematikai tehetség felismerést segítő online mérések lebonyolításában.

Gyakorló, fejlesztő jellegű feladatok

Minden érdeklődő diák és kolléga szíves figyelmébe ajánljuk a tehetsegkapu.hu oldalt, ahol gyakorló, fejlesztő jellegű feladatok között válogathatunk.