Itt jársz az oldalon:

Könyvrendelési információk

Kedves szülők/gyerekek!

Az iskolánkban már évek óta lehetőség van arra, hogy a tanulók rendeljenek a Graphart Kiadó újságjaiból könyveiből.

Sajnos a terjesztő a megrendelő lapokból mindig kevesebbet hoz, mint amennyire szükség van, így nem jut mindenkinek.
Ezentúl minden hónapban ki fogom tenni az aktuális megrendelőt az iskolaholnapjára  és a könyvtár Facebook oldalára is.

Azt is ki fogom írni, hogy meddig, lehet rendelni és behozni a könyvek árát, hiszen a rendelés csak a pénzel együtt érvényes.

régebbi megrendelő lapokon volt hely a név az osztály és a szülői aláírás feltüntetésére. Sajnos a mostaniakról ez lemaradt. Ezért kérem, hogy legalább a név és az osztály minden esetben feltüntetésre kerüljön. Kérném még, hogy azok, akik újságot rendeltek és havi fizetést kértek az adott határidőig ők is küldjék be a pénzt minden hónapban.

Tisztelettel: Kónya Lászlóné
                    könyvtáros

Kedves Szülők!
Az e havi könyvrendeléseket Április 29.-ig lehet leadni. A könyvek Március 30.-én érkeznek meg.
Köszönettel:
Kónya Lászlóné Könyvtáros

Bemutatkozás:

A könyvtár, mint iskolai könyvtár működik. Feladata, hogy segítse az oktató – nevelő munkát, valamint a tanítás tanulás folyamatában jelentkező szaktanári – tanulói igényeket kielégítése.
Központi szerepet kell betöltenie az olvasóvá nevelésben, segít kialakítani a tanulók olvasási szokásait, könyvtár pedagógiai eszközeivel megalapozza a gyermekek könyvtárhasználatát.

A könyvtár közel 9000 dokumentummal rendelkezik. A dokumentumok kölcsönzése a könyvtár alapvető feladata, de emellett még számos szolgáltatást is nyújt látogatóinak.

Könyvtárhasználati órák:

• A könyvtárhasználatával a tanulók fokozatosan korosztályuknak

megfelelően ismerkednek meg.

Egyéb foglalkozások:

• Olvasónapló készítése, értékelése megadott mű alapján egyéni foglalkozás kérésre

• Önálló ismeretszerzés: a tanár által kijelölt alkotó életútjának, legjellemzőbb állomásainak összegyűjtése könyvtári segédanyagok, dokumentumok felhasználásával

• Könyvtárhasználati vetélkedők megszervezése, levezetése a könyvtárban osztályon belül

• Kapcsolattartás, együttműködés a Balassi Bálint Megyei Könyvtárral. Lehetőség szerint részvétel az általuk kiírt pályázatokban

• Egyházi, népi, hagyományos ünnepek (Farsang, Húsvét, stb.)

• Utazás Bergengóciába: beszélgetés a népköltészetről, a meséről

• „Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van”, ismerkedés az évszakokkal játékos formában

• Környezettudatos életmód, hogyan védjük meg környezetünket a mindennapokban.

Az újrahasznosítás szerepe, ötletek az újrahasznosításra

• Beszélgetés a gyógynövényekről, szerepük az egészség megőrzésben.

Fontosabb gyógynövényeink ismertetése

• Játékos foglalkozások más, bármilyen a tanár által kért témában, tanóra keretében,

vagy szabadidős délutáni elfoglaltságként

Hasznos információk a könyvtár látogatói számára.

• A könyvtár régebben iskolai, és városrészi könyvtár is volt. Jelenleg, mint iskolai könyvtár működik. A telepen élőknek a Balassi Bálint megyei könyvtár biztosít könyv kölcsönzési lehetőséget a lakótelepen.

• Nyitvatartási idő : Minden tanítási napon 8-16 óráig.

• A könyvtárat használhatják az iskola tanulói illetve tanárai.

• Beiratkozási díjat nem kell fizetni. Egyszerre két könyv kölcsönözhető. A kölcsönzött könyveket általában 2 hétre szoktuk kiadni. De ha valaki ennyi idő alatt még nem tudta elolvasni a könyvet, akkor, ha bejön ide hozzám, kérheti a kölcsönzési idő meghosszabbítását. Ha kötelező olvasmányokról van szó, akkor természetesen maradhat a könyv addig, amíg a szaktanárral fel nem dolgozták a tanulók az olvasmányt.

• Természetesen várjuk a szülőket is, ha bármilyen kérdés felmerül bennük a könyvekkel, tankönyvekkel kapcsolatosan. Valamint ha gyermekük beteg és szüksége lenne könyvre, kötelező olvasmányra, akkor a szülő is ki kölcsönözheti számára a kért könyvet.

Az iskolai könyvtár hírei: