Kedves Látogató!
Örömmel tájékoztatunk, hogy iskolánk elnyerte az Ökoiskola címet. A Cím viselésével Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésünket nyilvánítjuk ki. Az Ökoiskola cím annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak az elismerése, amelynek eredményeképpen tanulóink számára fontossá válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, és aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldásáért. Bízunk benne, hogy az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk és tágabb környezetük felé is közvetítik.
„Vendég vagy a világban, és ez a világ, szép vendégfogadó. Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virágja, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik. Igyekezz többet törődni azzal, ami még a világ szépségeiből csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is.”
/Wass Albert/
Örömmel értesítjük tanulóinkat és szüleiket, a kedves érdeklődőket, hogy a Salgótarjáni Általános Iskola Beszterce-lakótelepi Tagiskolájában megalakult 2022/2023-as tanévben az iskolai ökocsoport.
Környezeti nevelésünk legfontosabb színtere és az intézmény infrastrukturális adottságai:
Az épület külső, belső felújításra szorul, melyet a fenntartó szemrevételezett. Ígéretet kaptunk, hogy elsősorban pályázati forrásokból megkezdik majd az intézmény korszerűsítését.
– Az iskola tantermei interaktív táblával, projektorokkal felszereltek.
– A tantermeket, folyosókat növényekkel, tanáraink és diákjaink alkotásaival díszítjük.
– Környezettel harmonizáló játszó- és pihenőhelyek kialakítása.
– A sportudvarainkat rendszeresen használjuk a mindennapi testnevelésben és a programokon.
– Iskolai zöldterületek bővítése, ápolása tantermekben, folyosókon, mezítlábas ösvény kialakítása az udvaron.
– Madáretetők kihelyezése, gondozása az öreg, udvari fákra.
Célkitűzéseink:
Erkölcsi értékek fenntartása és átadása. Életmódjukban a természet tisztelete, a felelősség, a környezeti károk megelőzésére
való törekvés váljék meghatározóvá.
Környező világunk megismertetése, megszerettetése, megóvása. Megértetni a fogyasztás és a környezeti erőforrások kapcsolatát, a fenntartható fogyasztás elvét.
Hagyományok ápolása. A tanulók kapcsolódjanak be közvetlen környezetük hagyományainak, értékeinek megőrzésébe, gyarapításába.
Elősegíteni a tanulók környezettudatos magatartásának, életvitelének kialakulását.
A fenntarthatóság pedagógiájában a környezettudatos gondolkodás, életmód kialakítása, elmélyítése, együttműködve a szülői házzal, társadalmi szervezetekkel.